Eļļas un eļļas filtra maiņa
Nodrošinām ātru un kvalitatīvu eļļas un eļļas filtra maiņu jūsu automašīnai, izmantojot tikai augstākās kvalitātes eļļas un filtrus.
Svarīgi!
Neatņemama auto apkopes sastāvdaļa!
Atsauksmes!
Kāpēc izvēlēties mūs?
Pieredze un zināšanas
Mūsu mehāniķi ir profesionāli ar ilggadēju pieredzi automašīnu remonta jomā.
Draudzīga apkalpošana
Mēs cenšamies radīt siltu un draudzīgu vidi, kur jūtaties ērti un uzticami.
Tuvums un pieejamība
Mūsu autoserviss ir viegli sasniedzams, un mēs piedāvājam elastīgu darba laiku, lai piemērotu jūsu grafikam.
Eļļas maiņas cena var atšķirties atkarībā no vairākiem faktoriem:
1. Izmantotās eļļas veids un kvalitāte:
Cena var būt atkarīga no tā, vai tiek izmantota sintētiskā, pussintētiskā vai minerāleļļa. Sintētiskās eļļas parasti ir dārgākas, jo tās piedāvā labāku aizsardzību un ilgāku dzinēja darbības laiku.
2. Automobiļa dzinēja specifikācijas:
Dažādiem automašīnu modeļiem un dzinējiem var būt nepieciešama atšķirīga eļļas un filtru izvēle, kas var ietekmēt cenu. Piemēram, augstākas klases vai sporta automašīnām var būt nepieciešamas specifiskas eļļas vai filtrs, kas ir dārgāki.
3. Servisa pakalpojumu klāsts:
Cenu var ietekmēt arī tas, vai servisā papildus eļļas un filtra maiņai tiek veikti citi apkopes darbi, piemēram, dzinēja diagnostika, mazgāšana vai vecās eļļas utilizācija. Daži servisi piedāvā arī servisa grāmatiņas ierakstu, kas var būt papildu izmaksu faktors.
4. Darba izmaksas:
Servisā ar augstāk kvalificētiem meistariem un modernāku aprīkojumu darba izmaksas bieži vien būs augstākas.
Visi šie faktori kopā veido eļļas maiņas pakalpojuma cenu, un klientiem ir svarīgi izprast, kāpēc dažādi servisi var piedāvāt atšķirīgas cenas par līdzīgu darbu.
Eļļas maiņas process
1. Vecās eļļas iztukšošana:
Pirmais solis ir vecās eļļas iztukšošana no dzinēja. Tas tiek veikts, noņemot eļļas kartera korķi un ļaujot vecajai eļļai pilnībā iztecēt. Dažos gadījumos eļļu var arī izsūknēt, taču visbiežāk izmantotā metode ir notecināšana.
2. Eļļas filtra nomaiņa:
Pēc vecās eļļas iztukšošanas tiek noņemts vecais eļļas filtrs. Ja nepieciešams, tiek nomainīta arī filtra blīve, lai nodrošinātu, ka nav eļļas noplūdes. Pēc tam tiek uzstādīts jauns filtrs.
3. Jaunas eļļas iepildīšana:
Kad vecā eļļa ir iztukšota un filtrs nomainīts, dzinēja karterī tiek iepildīta jauna eļļa. Eļļas daudzums tiek precīzi noregulēts atbilstoši ražotāja specifikācijām.
4. Dzinēja pārbaude:
Pēc eļļas iepildīšanas dzinējs tiek iedarbināts uz dažām minūtēm, lai pārliecinātos, ka eļļa ir pareizi sadalījusies pa dzinēju un ka nav noplūžu. Pēc tam tiek veikta pēdējā eļļas līmeņa pārbaude un, ja nepieciešams, tiek pievienota papildu eļļa.
5. Izstrādātās eļļas utilizācija:
Vecā eļļa un filtrs tiek droši utilizēti saskaņā ar vides prasībām, lai neradītu kaitējumu videi.
6. Apkopes ieraksts:
Dažos servisos tiek veikts ieraksts automašīnas servisa grāmatiņā par veikto eļļas un filtra maiņu, lai sekotu līdzi nākamajam apkopes laikam.
Šis process ir būtisks, lai nodrošinātu automašīnas dzinēja ilgmūžību un efektīvu darbību, un regulāra eļļas maiņa ir viens no svarīgākajiem apkopes uzdevumiem, ko nevar ignorēt.
Biežāk uzdotie jautājumi par eļļas maiņu
-
Cik bieži jāveic eļļas un eļļas filtra maiņa?
Eļļas maiņas biežums ir atkarīgs no automašīnas modeļa un nobrauktajiem kilometriem. Parasti to ieteicams veikt ik pēc 10 000 līdz 15 000 kilometriem vai vismaz reizi gadā, ja nobraukums ir mazāks.
-
Kāda veida eļļu man izvēlēties?
Ieteicams izmantot eļļu, kas atbilst automašīnas ražotāja specifikācijām. Parasti tas ir norādīts automašīnas lietotāja rokasgrāmatā. Servisos bieži piedāvā kvalitatīvas sintētiskās, pussintētiskās vai minerāleļļas.
-
Cik maksā eļļas un eļļas filtra maiņa?
Cena var svārstīties no 15 līdz 35 EUR atkarībā no servisa, automašīnas modeļa un izmantotās eļļas veida. Papildus izmaksas var rasties par filtru un eļļas utilizāciju.
-
Vai varu pats nomainīt eļļu un eļļas filtru?
Lai gan tehniski to var izdarīt pats, tomēr ir ieteicams uzticēt šo uzdevumu profesionālim, jo nepareizi izvēlēta eļļa vai filtrs var sabojāt dzinēju un anulēt ražotāja garantiju.
-
Kādi ir eļļas maiņas posmi?
Eļļas maiņas process ietver vecās eļļas notecināšanu, eļļas filtra nomaiņu, jaunas eļļas iepildīšanu un eļļas līmeņa pārbaudi. Procesā var būt arī eļļas izsūknēšana un dzinēja pārbaude.
-
Vai eļļas maiņa ietekmē automašīnas veiktspēju?
Jā, regulāra eļļas maiņa palīdz uzturēt dzinēju optimālā stāvoklī, nodrošinot labāku degvielas ekonomiju un ilgāku dzinēja mūžu. Netīra vai veca eļļa var izraisīt palielinātu dzinēja nodilumu un pat bojājumus.